About schoolhouse

2023. aasta ülevaade

Head sõbrad, head uut aastat!

Oleme väga tänulikud kogu teie osalusele ja abile Eesti Traditsioonilise Tiibeti Meditsiini Akadeemia tegevustes ja Sowa Rigpa Väluste kooli renoveerimises. Tänu teie abile oleme olnud võimelised 2023. aastal tegevusi läbi viima. 2023, aasta on olnud väga edukas, toimus palju erinevaid tegevusi. Oleme väga tänulikud teie jätkuvale osalusele ja abile 2024. aastal

Käesolevas ülevaates tuleb juttu:
  1. Mis on Eesti Traditsioonilise Tiibeti Meditsiini Akadeemia?
  2. Mis on Sowa Rigpa Väluste Kool?
  3. Kuidas Sowa Rigpa Väluste Koolil praegu läheb?
  4. Mis on traditsiooniline Tiibeti meditsiin?
  5. Miks on traditsiooniline Tiibeti meditsiin oluline Läänes?
  6. Ülevaade 2023. aasta üritustest
  7. Plaanid aastaks 2024

1. Mis on Eesti Traditsioonilise Tiibeti Meditsiini Akadeemia?

Oleme mittetulunduslik organisatsioon, mis pakub harivaid kursuseid traditsioonilisest Tiibeti meditsiinist, Tiibeti spirituaalsest tervendamismeetodeist ja õpetustest ning tiibeti keelest ja kultuurist.

2. Mis on Sowa Rigpa Väluste Kool?

Väluste on üksildane Lõuna-Eesti piirkond 20 km Viljandist, Võrtsjärve külje all. 2015. aastal SKI asutaja dr Nida Chenagtsang otsustas, et Väluste Koolil on potentsiaal saada Tiibeti Traditsioonilise meditsiini tervendamiskeskuseks, mis pakub nii õpet kui ka teraapiaid. Väluste kool on olnud koolimaja üle 140 aasta. Pärast kinnisvara ostu, oleme seal läbi viinud Traditsioonilise Tiibeti Meditsiini(TTM-Sowa Rigpa)kursusi ja eralduslaagreid inimestele Eestist ja 27st riigist, neljalt kontinendilt (Eesti, Soome, Leedu, Rootsi, Venemaa, Sri Lanka, Ukraina, Läti, Poola, Itaalia, Singapur, Austria, Venetsueela, Holland, Belgia, Hispaania, Ungari, Hiina, Inglismaa, Prantsusmaa, Malaisia, Tšehhi, Saksamaa, USA, Jaapan, Kanada, Lõuna Aafrika Vabariik jne.). Pikemas perspektiivis püüame arendada Sowa Rigpa Väluste Kooli rahvusvaheliseks keskuseks, kuhu kutsume maailmas hinnatud eksperte TTMi vallas ning teisi Sowa Rigpa alal põhjalikku koolitust saanud õpetajaid. Väluste kool on imeline vaikne koht koht grupi-ja üksikeralduste jaoks (Budistlikud praktikad ja ravimantra praktikad). Meie kohalik õpetaja vaimsete praktikate alal TTM-is on Drukmo Gyal, TTM-i põhiõpetaja on Anu Rootalu-Wachsmann ja teiseks TTMi põhiõpetajaks on Hanna Väliaho, kes on alustanud õpinguid koos meiega ja ühena vähestest Lääne inimestest lõpetanud Sowa Rigpa kateedri Lumbini Ülikooli juures Nepaalis.

3. Kuidas Sowa Rigpa Väluste Koolil praegu läheb?

Sowa Rigpa Väluste Kooli on seni arendatud isiklike annetuste, vabatahtliku töö ja kursuste tasude kaudu. Iga annetus on olnud väga väärtuslik, et maja säilitada ning arendada selleks, et vastu võtta rohkem õppijaid. 2023 aastal toimus Väluste koolis mitmeid sündmuseid olulisematena nendest dr. Nida Chenagtsangi siiani pikim õpetus Eestis (kohapeal ja online). Kõige enam oli kohapeal osalejaid korraga üle 90. Oktoobris toimus Tiibeti Menpa ja õpetlase dr. Machik`u koolitus (12 päeva). Tänu paljude vabahtlike panustamisele ja koolituse tuludele õnnestus teha mitmeid töid, millest olulisimad olid uue katusematerjali paigaldus ning katuse osaline uuendamine. Toimus elektrisüsteemi parendamine, puusepatööd Matti Pennaneni ning Reijo Männiku ja Udhan Wimukhti Meegama poolt. Teine olulisim töö oli suure saali renoveerimise lõpetamine. Territooriumi korrastamine saavutas uue taseme, selles tegevuses olid suureks abiks Väluste naaberpiirkonna Mõnnaste mees Aarne Toomsalu (ühtlasi ka Sowa Rigpa õppija) koos oma noorte töömeestega ning samuti Mõnnastes elav Ranno. Renoveeriti kaks ahju ja korstent, tööd tegi Väluste koolis lapsena õppniud Kalev. Jätkasime nelja aastaste TTM õpinguga, kursuse põhiõpetaja on Anu Rootalu-Wachsmann. Anu andis rühmale õpilatele igakuiselt Kunje kursust Sowa Rigpa Väluste Kooli majas. Drukmo Gyal viis läbi tiibeti keele tunde kevadel Zoomi kaudu. Toimusid Drukmo Gyali kontserdid Sowa Rigpa Väluste koolis, Kadrioru Lossis ja Paide kultuurimajas. Suvel toimusid nädalaõppudel Jutogi mini Ngöndrö, Daka mantra ritriit, teised Tiibeti ja Yutog Njinghtiki vaimsed praktikad.

Uma Kovtun Lvovi Sorig Khangist Ukrainast aitas edasi planeerida Väluste kooli territooriumi (alustas teraapiamajade projekteerimisega ning aiamajakeste projekteerimisega). Võid vaadata lühikest tutvustavat videot: https://www.youtube.com/watch?v=aX42GFAOfKo

Praeguseks on võrreldes varasema plaaniga tulemas mõningaid täiendusi vastavalt Dr. Nida näpunäidetele (ennekõike kaks suvekööki ja teraapiamajad kuuride asemel ning väikesed aiamajad). Eesti arhitekt Leena Torim on hakanud maja ja territooriumi plaani täiendama vastavalt erinevatele nõuetele. Saime teedeametilt loa lisaparkla rajamiseks.

Meiega liitus mitu uut liiget. Juhatuses on lisaks Drukmo Gyalile ja Olev Poolametsale uus noor aktiivne liige Kristo Tõnissoo. Uuendatud on koduleht ja väga palju on virtuaalsete lahendustega aindanud Mari Suviste. Algas Neyangi jooga raamatu tõlkimine Katrini poolt ning loodetavasti saame peatselt lisaks kenale inglise keelsele kodulehele teha uue kodulehe kättesaadavaks ka eesti keeles

Dr. Nida Chenatsang lubas, et kui majal on uus katus siis toimub tema koheletulekul Tiibeti traditsiooni järgi Sowa Rigpa Väluste Kooli sissepühitsemine. Pühitsus toimus suure peona ja õnnistamistseremooniana. Katus on valitud Jutogi traditsiooni järgi ja värviks türkiisroheline (vana türkiis on roheline, selle materjali valimine võttis kaua aega ja tänud selle eest siit ilmast juba lahkunud Kerstile). Sümboolse vaskplekist katuse sai Jüri Aia poolt ka meie Tiibeti Stuupa. Kuigi katus polnud pühitsemise ajaks veel päris valmis viis dr. Nida läbi rituaali ja tõi välja olulise mõttetera. Olulisem kui asjade valmimine ja lõplik korrasolek on inimeste panustamine hingestatus tegevuste juures ja seda ta nägi.

Tõesti, neid kes on panustanud on väga palju aastate jooksul ja eriti veel sellel aastal.

Väluste kooli avamispeo toidud korraldas Kristi Lehtla, sündmust kureeris Kaia Muhuste. Jaana Tanilsoo tõlkis Ati jooga õpetuste tekstid. Anu on jooksvalt tõlkinud õpetusi eesti keelde õpetanud kursustel, Hanna Väliaho on mitte ainult andnud kursuseid (viimane oli Juurtantra ja enne seda TSAWA kõik 2023) vaid ka korrastanud maja, korrastanud metsa ja olnud mujal abiks. Põhiline tööde tegija ja planeeria on Matti Pennanen, alati kui midagi ei toimi tuleb kohale Madis Seinberg, lisaks on ta teinud elektritöid. Reijo Männik on oma suurepäraste oskustega renoveerinud uksi, teinud imekaunid aknaliistud. Matti Pennani juhendamisel toimunud suure saali savikrohvimisel osalesid paljud: Katrin Mölder, Udhan Wimukhti Meegama (tema on teinud lisaks palju puusepatöid olnud Mattile abiliseks ja Olevile korraldustes, teinud õpetustest jooksvaid Zoomi ülekandeid), Kristo Tõnissoo (väga palju lisaks korralduslikku tegevust), Hiie, Kaja Kadi Sepp, Eve ja Tanel, Kaia Muhuste, Argo Saluste, Reelika, Kaja Mustimets.

Meie Thinkifik koolituskeskkonda kodulehekülgi ja reklaami on korraldanud Mari Suviste, Drukmo Gyal, Udhan Wimukhti Meegama.

Maja korrashoidu, õpetuste ajal toidu tegemist on teinud Mare Umal, palju on aidanud ka Mare pere. Mare tütar Liisi tegi meditatsioonipadjad ja matid, Täidetud on iga padi mitme kilo ökotatraga mis on annetatud Aarne Toomsalu poolt. Mare abikaasa Urmas on aidanud ikka ja jälle meid kui maaküttesüsteem on elektrikatkestuste tõuttu välja läinud (seda on viimasel lumerohkel kuul ette tulnud). Mare abikaasa on traktoriga puhastanud ka hoovi.

Aarne Toomsalu on lisaks kõigele muule meile jätnud kasutada enda traktorit.

Dr Nida koolitusel pakkus toitu Andrus Marguse firma. Väljastpoolt toitlustuse tellimine oli uudne kogemus ja see õnnestus kenasti.

Eraldi tuleb tänada kõiki kursustel osalejaid, paljud kohalviibinud on rohkelt aidanud jooksvalt toitlustuse ja ruumide koristamisega nii on õnnestunud hoida kursuslaste kulusid võimalikult madalal eriti tänu Merle Nurmele, Kristi Lehtlale, Kaja-Kadi Sepale, Kaja Massovile, Renele Roostist, paljudele teistele.

Plaanisime 2023 suvel korraldada Eestis Rahvusvahelist Sowa Rigpa Kongressi, selleks tegime ka mitmeid eeltöid ja lõime korraldusmeeskonna, see lükkus 2024 aastasse. Läheme edasi korralduslike plaanidega Sowa Rigpa Foorumi nime all, seda põhiliselt kureerib esialgu Drukmo Gyal, vastavat kodulehte teeb Mari Suviste. Toimetustega aitavad Kristo Tõnissoo. Laura Bellandi Itaaliast ja Olev Poolamets. Järgime dr. Nida nõuandeid ja ootame korraldusmeeskonda vabatahtlikke.

Juhul kui soovite teha lühemaid või pikeamaid ritriite Sowa Rigpa Väluste koolis ja Jurtas, siis võtke meiega ühedust. Teeme selleks ettevalmistused, Mare aitab valmistada toitu ritriidi ajal.

Kogu vabatahtlik töö on väga teretulnud, Matti, Kristo ja Olev aitavad leida kus saab käsi külge panna. Drukmo Gyal ja Mari Suviste annnavad nõu kus saab aidata reklaamiga või internetipõhiste projektidega. Vägagi teretulnud on tõlketöö. Vajalik on, et et kõik tekstid ja reklaamid oleksid nii inglise kui eesti keeles. Kui võimalik siis Soome ja teisteski keeltes. Järge ootavad mitmed raamatute ja tekstide tõlkimised ja nende trükkimise korralduslik pool.

Kõik annetused on väga teretulnud neid saame kasutada kooli ja territooriumi arendamisel, lisaks aitavad need katta muid jooksvaid kulusid. Sageli võib (on tekkinud) Sowa Rigpa õppijatel raskuseid kursuse tasude tasumisel eluolude muutuste tõttu, tänu kursustel osalejate tasudele ja kõigile annetustele oleme suutnud enda kursused käigus hoida ja leidnud lahendused neile kes tahavad süveneda ja õppimisega jätkata.

• Teostatud tööd aastal 2023

Jüri Aia OÜ Pleki Jüri lõpetas katusetööd (roovituse paigaldus, uus kattematerjal, jooksuteed, stuupa katus). Tööde eest on tasutud.

Kalev renoveeris kaks ahju ja kaks korstent.

Voltare OÜ teostas uue elektrikilbi vahetuse ja esimese korruse elektritaristu kontrolli ja parendamise (sellega tuleb jätkata) Suured Tänud Taikole.

Aamos Atlas OÜ teostas geodeetilised tööd uue parkla planeerimiseks.

Transpordiametiga kooskõlastasime uue parkla rajamise plaani.

Matti Pennanen jätkas maja ja territooriumi tööde kureerimise ja faktilise teostamisega. Suurim töö oli saali renoveerimine. Keskmise ruumi ja koridoride põrandate korrastamine, maja lõunatiiva lae katmine kivivillaga soojustuseks. Teda aitasid mitmed inimesed, enim Udhan Wimukhti Meegama, Reijo Männik.

Reijo Männik renoveeris mitmete tubade uksed, tegi iluliistud akendele jne.

Aarne Toomsalu koos Ranno ja teiste enda meeskonna liikmetega korraldas mandala platsi kultiveerimise, tasandamise ning valge ristiku külvamise. Lisaks suurte kivide teisaldamise maja hoovist sobivamasse kohta, teise korruse lõunatiivalt liiva-saepuru segu eemaldamise ja transpordi. Aarne andis kasutada ka traktorit ning annetas elektrigeneraatori

Toimus mitmeid talguid territooriumi puhastamiseks, utiliseeriti suurel hulgal eterniiti ja see kõik viidi prügilasse ladustati katuselt tulnud puitmaterjal. Panustasid Kristo Tõnissoo, Olev Poolamets, Matti Pennanen, Aivar Oja, Reijo Männik Udhan Wimukhti Meegama, paljud teised.

Tekkinud probleemid veepumbaga lahendasime uue mootoriga ning süsteemi korrastamise ja üle vaatamisega, põhiliselt teostas seda Madis Seinberg, abiks olid Aivar Oja ja Olev Poolamets.

Drukmo Gyal tegeles korraldusliku küsimustega ja kursuste läbiviimisega, tegi suure töö Dr Nida ja Dr Machiku kursuste korraldamisega, põhiliselt aitasid teda Mari Suviste, Kristo Tõnissoo ning Olev Poolamets.

Anu Rootalu viis Tiibeti Teraapiate kahe aastast kursust läbi Väluste koolis.

Mare Umal hoidis maja koras ja hoolitses kasside eest. Mare abikaasa Urmas aitas erinevatel maja korrashoiu teemadel. Mare tütar Liisi tegi uued meditatsioonipadjad ja matid.

Üldiselt kõik inimesed kes osalesid kursustel olid meile abiks. Suured Tänud!

Saime ka mitmeid annetusi: Dr. Nida annetas enamuse kursuse tuludest, Aarne annetas enda töömeeste tööd, elektrigenearaatori ja toortatart, Mare Umal on kõigiks kursusteks annetanud moose ja hoidiseid, aiasaaduseid suurel hulgal, Olev Poolamets annetas aiatraktori ja aitas tasuda ahjude ja korstende eest ning eterniidi veo eest, katuse laudmaterjali eest. Üks Drukmo Gyai õpilane annetas 10 000 EUR katuse renoveerimiseks (veel 2022). Oli mitmeid väiksemaid ja püsiannetusi.

Plaanid aastaks 2024

Raha kogumine Jutogi kuju valmimiseks ja kohale toimetamiseks. Ressursi kogumine maja ja territooriumi renoveerimiseks.

• Sowa Rigpa Väluste kooli plaani viimistlemine koostöös Leena Torimi ja Umaga ja edaspidine projekti koordineerimine vallaga.

• Maja soojustamistöödega jätkamine.

• Aiamajakeste ehitusega alustamine.

• Kanalisatsioonisüsteemi parendamine. Suuremate koolituste korral kanalisatsioonisüsteem täitub kiiresti ja selle pidev tühjendamine on suur kulu ning logistiliselt väga keeruline korraldada. Praeguseks on optimaalseim uus lahendus veel ebaselge. See sõltub ametlikest regulatsioonidest (selgub koos maja territooriumi projekti kooskõlastamisega) ressursist ning partneritest

• Maja renoveerimistöödega jätkamine. Plaanis on jätkata teise korruse väljaehitamisega, trepi valmistamisega keskmisesse ruumi ning muude viimistlustöödega, Tööde tegemine sõltub rahalisest ja inimressursist. Kindlasti jätkame tegevustega.

• Territooriumi korrastamine. Meie suur abiline Aarne Toomsalu on haigestunud, soovime talle peatset tervenemist. Vaja on jätkata territooriumi korrastamisega. See tegevus sõltub vabatahtlike panusest.

• Uue parkla valmisehitamine. Sõltub, kas on piisavat rahalist ressurssi.

• Raamatukogu ja poega alustamine. Kristo Tõnissoo aitab koordineerida.

• Õppekavade arendemine, õppematerjalide arendamine, koolitussüsteemi selgem korraldamine. Kristo Tõnissoo jt.

4. Mis on traditsiooniline Tiibeti meditsiin?

Traditsiooniline Tiibeti meditsiin, mida tuntakse ka kui Sowa Rigpa (lühendatult 'Sorig') on traditsioonilise meditsiini süsteem, mille juured ulatuvad aega 2500 aastat tagasi.

Traditsiooniline Tiibeti meditsiini teadmised kujunesid ajalooliselt läbi selle, et ravitsejad-arstid vaatlesid, kuidas loodus ja loomad hoiavad end tasakaalus kasutades taimi ja keskkonda, lisaks kogemused ja teadmised arstide ning tantristlike praktikute poolt.

Esimene Tiibeti Traditsioonilise Meditsiini konverents korraldati juba kuningas Trisong Detseni(755-795 a.) valitsemisajal konverentsil viibis arste Indiast, Nepaalist, Pärsiast, Kreekast, Hiinast ja teistest naaberriikidest. Hilisematel sajanditel(alates viiendast Dalai Laamast) kujunesid iga- aastased konverentsid. TTM on kestnud katkematult läbi suulise ja kirjaliku traditsiooni järjepidevalt võttes endasse lisaks parimad osad Hiina ja Ajurveeda meditsiinist. TTM on hästi organiseeritud meditsiiniteooria, mis hõlmab endasse nii füüsilist kui vaimset tasandit. Vaata ka Tibetan medicine: a unique heritage of person-centered medicine - PMC (nih.gov)

Vaimne pool toetab tasakaalu ja harmooniat kogukonnas, kus TTMi õpitakse ja üheskoos toimitakse. Peamist alusteksti toimetas Juthok Jönten Gompo Noorem 12. sajandil. Ta kirjutas neli teksti, mida tuntakse kui Tiibeti Meditsiini Nelja Ravitantrat ning koostas vaimsed õpetused ravijatele ja arstidele Yutog Njinghtiki. Neist said alused, kuidas arendada ravioskusi ja arendada ning laiendada kaastunnet, säilitades selle autentsust kuni tänase päevani puhta liiniõpetuste kaudu. TTM kasutab haiguste raviks pulsi ja uriinianalüüsi, võtab arvesse ja jälgib inimese käitumist ja toitumist ning kasutab loodusravimeid, mis on tehtud taimedest ja mineraalidest ning ka väliseid teraapiaid (nt massaaž, kupud jne).

TTM alustekst on hiljuti hinnatud UNESCO poolt kui maailma kultuuripärandi teksti Tibetan medicine root texts included in UNESCO’s Memory of the World Register - Tibetan Review

TTM veeteraapia LÕM on võetud UNESCO maalima pärandi nimekirja Lum medicinal bathing of Sowa Rigpa, knowledge and practices concerning life, health and illness prevention and treatment among the Tibetan people in China - intangible heritage - Culture Sector - UNESCO

Vaata ka lisaks sowarigpa.ee ning attmestonia.ee

5. Miks on Traditsiooniline Tiibeti meditsiin oluline Läänes?

Inimesed Euroopas ja Ameerikas kui ka mujal maailmas on üha enam huvitatud oma maa traditsioonilistest ravimeetodeist. Traditsiooniline Tiibeti meditsiinil on sarnaseid aspekte nt Kreeka meditsiiniga. Seega toetab TTMi õpetus nende huve. TTMi ilu on see, et see ei hõlma endas vaid inimest, vaid ka loodust ja teisi olendeid, et hoida tasakaalus oma tervist, TTM on üles ehitatud vastastiksõltuvusele inimese ja teda ümbritseva looduse vahel.

Selles vallas on huvilistel väga palju õppida ja kasutada TTMi koos oma kohalike loodusravi võtetega. Oluline on see, et TTM annab süsteemi, kuidas inimene ja keskkond koos toimivad, sellise süsteemi mida on uuritud ja rakendatud juba 2500 aastat järjepidevalt katkemiseta. Läänes on teadmised lodousravist tihti killustunud või piirduvad aspektidena tervikust.

Traditsiooniline Tiibeti meditsiin võib tuua kasu nii inimestele kui ka tänapäeva teadusele. Näiteks:
  • TTM kirjeldab taime omadusi läbi nende maitsete
  • TTM ravib haigusi vastavalt nende loomusele: kas külmad või kuumad haigused
  • TTM pakub meeletreeningut, filosoofiaid kaastunde ja hoolivuse arendamiseks meditsiinitöötajatele, mis on (väga) olulised patsiendi tervenemisele ning ravitseja või arsti heaolule

6. Ürituste ülevaade aastal 2023

ETTMA korraldas käesoleval mitmeid üritusi, mida saate lugeda siit sowarigpa.ee :

• 2023 jaanuar ja veebruar Tsawa kursus Hanna Väliahoga

• 2023 märts Ravi alused. Arsti eetika Sowa Rigpas

• 2023 kevadel toimusid igakuised Drukmo Gyali tiibeti keele tunnid Zoomis

• Juunis toimusid Dr. Nida Chenagtsangi õpetused, sealhulgas 3 päeva Jutog Njinghtiki täispühitsused, 5 päeva Ati Jooga ning 5 päeva Geg Sel õpetused

• Juunis toimus Väluste Sowa Rigpa kooli õnnistamine ning avamine Dr. Nida Chenagtsangi poolt

• Juuli ja august toimusid nädavahetustel Jutogi mini Ngöndrö ja mantrapraktikad

• Augustis toimus TTM 4 aasta koolituse Diagnostika kursus

• Septembris toimus 7 päevane Jutog Njinghtiki Ngöndrö, mis viidi läbi Anu Rootalu poolt

• Septembris toimus Juurtantra õpetus Hanna Väliaho poolt

• Oktoobris toimusid Dr. Machicku TSAWA õpetused edasijõudnutele samal ajal käis külas Tiibeti joogini Takji Drolma

• Detsembris toimus Materia Medica esimese osa koolitus

• TTM teraapiate kahe aastased kursused mida viis läbi ja korraldas Anu Rootalu viidi läbi Väluste Koolis

• Mõned inimesed viisid läbi individuaalritriite Väluste koolis

7. Plaanid aastaks 2024.

Aastal 2024. plaanib Sowa Rigpa Väluste kool pakkuda erinevaid üritusi, jälgige palun meie kodulehel: sowarigpa.ee

12-14 jaanuaril toimub Materia Medica kursuse 2 osa, mis on osa 4 aastase TTM kursusest.

Toimuvad erinevad nädalalõpukursused Sowa Rigpa Väluste koolis.

9-14 aprillil toimuvad Kunje massaazhi kursused Anu Rootalu juhendamisel Väluste koolis.

Jaanauris toimuvad kolmapäeviti vaimsete praktikatega alustamise õpetused Drukmo Gyaliga Zoomis.

6-12 juunil toimuvad Dr Nida õpetused Väluste koolis.

14-16 juuniks on plaanitud Sowa Rigpa Foorum.

Jätkub TTM 4 aastane õpe.

Jälgige meie kava ja plaanitud sündmuseid www.sowarigpa.ee

Me hindame teie kõigi abi ja annetusi!

Kui olete huvitatud meie üritustest, tulge julgelt osalema. Olete osa meie Sowa Rigpa Väluste Kooli kogukonnast!

Pangadetailid annetusteks:

Nimi: MTÜ Eesti Tiibeti Traditsioonilise Meditsiini Akadeemia
Aadress: Väluste kool, Väluste küla, Viljandi vald, Viljandi maakond, Eesti, 69704
Reg. nr 80351469
Kontonumber: SEB a/a EE601010220215443222
Viide: Annetus

ETTMA, juhatuse liikmed
Olev Poolamets, Drukmo Gyal, Kristo Tõnissoo, Mari Suviste
Eesti Tiibeti Traditsioonilise Meditsiini Akadeemia

www.sowarigpa.ee
http://www.attmestonia.ee