VAIMNE PRAKTIKA
06.-12. Juuni 2024
See kursus põhineb dr. Nida Chenagtsangi viimatistel väljaannetel milleks on Juthoki kaks mudrat uute kommentaaridega. Lisaks õpetatakse tehnikaid, kuidas oma keha noorendada ja meelt ergastada.
Dr. Nida Chenagtsangi puhta ja õndsa meele õpetus, noorendamine ja ergas keha
Iga päev kell 10-17


Õpe toimub Välustes Viljandimaal
Veebiõpe Zoom vahendusel
Dr. Nida Chenagtsangil on oma nägemus vaimsest arengust ja tervisest. Ta on õppinud Tiibeti Budismi ja -meditsiini ning reisinud kogu maailmas peaaegu kolmkümmend aastat.

Dr. Nida Chenagtsang tutvustab seitsme päeva jooksul meditsiini jumaluste tarkusi, jagab puhta meele ja noorenemise õpetusi.

Viimasel päeval pühitseb dr. Nida Chenagtsang pühendunud õpilasi nakpadeks, see on ametlik vastuvõtt nakpa liini (ilmalik joogi) ja sellega seeläbi saadakse osaks sellest erilisest Tiibeti traditsioonist.


Dr. Nida Chenagtsang on traditsioonilise tiibeti meditsiini arst ja tiibeti meditsiini omalaadse erilise vaimse tervenemise traditsiooni Juthok Ningthigi liini hoidja. Ta on sündinud Kirde-Tiibetis Amdo piirkonnas. Ta alustas varakult arstiõpinguid kohalikus tiibeti meditsiini haiglas. Ta sai Lhasa Tiibeti Meditsiini Ülikooli stipendiaadiks ja lõpetas arstiõpingud 1996. aastal. Praktikal viibis ta Lhasa ja Lhoka tiibeti meditsiini haiglates.

Samaaegselt arstiõpingutega õppis dr Nida vadžrajaanat kõikide tiibeti budismi koolkondade õpetajate käe all, põhiliselt Nyingma koolkonnas Longtšen Ningthiki oma põhiõpetaja Ani Nawang Dšaltseni (Ani Ngawang Gyaltsen) juures ning Dudžum Tersari koolkonnas Tšönid Rinpotše (Chönyid Rinpoche) ja Semo Detšin Judroni (Sremo Dechen Yudron) juures. Ta sai kõik Juthok Ningthigi liini õpetused Khenpo Tšultrim Dšaltsenilt (Khenpo Tsultrim Gyaltsen) ja Khentšen Troru Tšenamilt (Khenchen Troru Tsenam). Teda kutsuti jätkama Džamjang Rinpotše (Jamyang Rinpoche) Rebkong nakpa (ilmalik joogi) liini traditsioone.

Dr Nida oli noorena tuntud luuletaja. Hiljem on ta avaldanud nii tiibeti kui inglise keeles mitmeid raamatuid ja artikleid sowa rigpast (tiibeti traditsiooniline meditsiin) ja Juthok Ningthigi traditsioonist. Neid on tõlgitud ka teistesse keeltesse. Ta on põhjalikult uurinud vanu traditsioonilisi Tiibeti raviviise ja on kuulus nii Idas kui Läänes selle poolest, et on läbi oma õpetuste elustanud vähetuntud Tiibeti välispidiseid teraapiaid.

Dr Nida on Rahvusvahelise Sorig Khangi ja Sowa Rigpa Instituudi, Tiibeti Traditsioonilise Meditsiini Kooli direktor ja koolijuhataja, Rahvusvahelise Nakmangi Instituudi kaasasutaja. Rahvusvahelise Nakmangi Instituudi ülesandeks on hoida Rebkong nakpa ilmalike joogide kultuuri tänapäeva tiibeti ühiskonnas. Ta kaasasutas ka Pure Land Farms: Tiibeti Meditsiini, Meditatsiooni ja Noorendamise Keskuse Los Angeleses, Kalifornias.

Lisaks arstitööle õpetab ta sowa rigpat ja Juthok Ningthigi traditsiooni enam kui neljakümnes maailma riigis.

In addition to his work as a physician, he trains students in Sowa Rigpa and the Yuthok Nyingthig tradition in over forty countries around the world.

Dr. Nida Chenagtsang
Hinnad
7 päeva õpetust
See kursus põhineb dr. Nida Chenagtsangi viimatistel väljaannetel milleks on Juthoki kaks mudrat uute kommentaaridega.
Öömaja
Ööbimine on hosteli stiilis. Öömaja hinna sisse kuulub duši ja puhkeala kasutamine, osaline ligipääs köögile. Antud on ühe inimese ühe öö hind.
Ööbimine väljas
Koolihoovi võid parkida oma karavani või magada telgis. Öömaja hinna sisse kuulub duši ja puhkeala kasutamine, osaline ligipääs köögile. Antud on ühe inimese ühe öö hind.
Söök
Hinna sees on kolm toidukorda, hommiku-, lõuna-, ja õhtusöök.
More products

Kursuse eest võib tasuda osamaksude kaupa.

Selleks võta meiega ühendust sorigkhang.estonia@gmail.com


Kui sul on tõsine soov osaleda, aga hetkel on kursusetasu maksmine raskendatud, siis võta meiega ühendust ja leiame lahenduse.


Ettenägematutel asjaoludel, kui kursus tuleb ära jätta, jätab korraldaja endale õiguse jätta üritusega seotud kulude katteks 5% tasust. Ettenägematud asjaolud on näiteks: viisaga seotud küsimused ja juhendaja saabumine, juhendaja haigestumine, ulatuslikud riiklikud piirangud ürituse korraldamisel, jms.