SPIRITUAALNE PRAKTIKA
06.-07. August 2023


Juthog Ningthig on vaimne praktika tiibeti traditsioonilise meditsiiniga tegelevatele arstidele ja terapeutidele. Praktika eesmärk on juhtida praktiseerijad meditsiini ja vaimse praktika ühtsuse kogemiseni.

See on lühendatud versioon seitsme-päevasest retriidist, mis on sobilik algajatele.

  • Soovitav toiduannetus 30 EUR.
  • Majutus Väluste koolimaja ühiselamu laadsetes ruumides.
  • Juhised ja tugimaterjalid saab kohapeal.
mini-NGÖNDRO RETRIIT, juhendab Olev Poolamets
Ajakava
August, 05 - 06
Laupäev, August 05
10:30 - Ngöndro
13:00 - Lõuna
14:30 - Karmajooga
17:00 - Free Vaba aeg
18:30 - Õhtusöök
20:00 - Shanglon
Pühapäev, August 06
08:00 - Hommikusöök
09:00 - Ngöndro
11:30 - Karmajooga
13:00 - Lõuna
Juthok Ninghtig on kõige tähtsam ja unikaalsem traditsioonilise tiibeti meditsiini arstidele, astroloogidele ja tervendajatele mõeldud vaimne harjutus, mis sobib ka tavainimestele.

Nöndro tähistab eel- või ettevalmistavat harjutust. Sõna “ettevalmistav” võib jätta mulje, et tegemist on millegi väga elementaarsega. Mingis mõttes vastab see tõele, kuid tegu on ka millegi väga olulisega. Me võiksime seda kutsuda elementaarseks põhjapanevaks praktikaks. Ka vaimsel teel käimiseks on vaja tugevat alusraamistikku.

Vaimne praktika on nagu hoone, millel võib olla üks, kaks või enamgi korruseid. Buddha on öelnud, et tasandeid või bhumi’sid on kümme ning mida kõrgem on ehitatav hoone ehk mida kõrgemale jõuab meie vaimne praktika, seda tugevam peab olema vundament. Nöndrot tehes loome vundamendi oma vaimsetele praktikatele.

Nöndro harjutus on koostatud sihiga anda harjutajatele võimalus kogeda meditsiinilise ja vaimse praktika ühendamist. Sedasorti teadlikkus tekib tänu keha, meele ja energia harmoonilisele lõimimisele. (Dr Nida Chenagtsang „Hea karma kunst Tiibeti moodi”)

Tiibeti traditsioonis tehakse Nöndrot elu jooksul mitu korda, Juthok Ninghtigi traditsioonis teevad paljud arstid seda igal aastal korra. Hea on ka seda korrata.
Anna teada, kui oled tulemas